Wpisy użytkownika Poniaczki<3 z dnia 13 lutego 2013

Liczba wpisów: 1

mylittlepony22
 
Pisze Madzia.

Na początek Lyra&Ludzie. Dlaczego niby Bronies ubzdurali se, że Lyra ma jakieś powiązania z ludźmi? A dlatego, że w kilku momentach serialu, Lyra robi coś "inaczej". Bardziej po ludzku, a nie jak kucyk. Na przykład:

Skoro Lyra jest jednorożcem mogłaby spokojnie użyć magii do podniesienia kubeczka, jak to robią wszystkie Equestriańskie jednorożce. Ale ona trzyma ten kubek w dło... w kopytku, rzecz jasna.

lyra_and_bonbon_by_thatsgrotesque-d5mvh6j.png


A tutaj Lyra i Bon Bon siedzą na ławce. Bon Bon robi to w normalny kucykowy sposób. Natomiast Lyrka robi to jak człowiek! Kucyki *zdecydowanie* tak nie siadają.

lyra_and_bonbon_by_sierraex-d42c88i.png


No i jak to wiadomo, powstało od razu o tym parę fanficów. Ja tu piszę o jednym, bo to Lyrę się z nim często kojarzy. No i go nawiasem mówiąc lubię ;D

*Antropologia*

4656_r.jpg


tumblr_meid4yVBCN1qc5ffho1_500.png


Autorem jest *JasonTheHuman* . Fanfic nie jest polski, aczkolwiek jest rzecz jasna przetłumaczony. Dokładniej przez osobnika Korodzik. *Link* : www.fge.com.pl/2013/02/fanfik-antropologia-pl.html

Z linku: "Ludzie. Prawda czy mit? Zaginiona starożytna cywilizacja czy tylko stare bajki? Żaden kucyk ich nie widział, a większość nawet o nich nie słyszała. Ale Lyra wie, że te wspaniałe istoty to coś więcej, niż tylko stare legendy, i zamierza odkryć prawdę... przy tym prawdopodobnie doprowadzając swoją współlokatorkę do obłędu."

12745 - Bonbon Lyra human humanized.jpg


Jednym słowem: Lyrę zaczynają interesować mityczni "ludzie", jednak żaden z kucy w nich nie wierzy, więc ma ciężko. Czyta o nich i wie więcej niż Twilight na ten temat. Bardzo chciałaby się stać człowiekiem. Aż do pewnego dnia - wtedy Lyra odkrywa, właściwie sama nie odkrywa, bo dowiaduje się o tym od Celestii - coś co zupełnie zmienia jej życie ;)

Moim zdaniem fanfic szybko się czyta i jest b. fajny. Taki przyjemny, idealny na wolną chwilkę, łatwy i ciekawy ;)

Jak przeczytacie pierwsze rozdziały, to obrazek doskonale zrozumiecie xD

55654 - Lyra artist%3Athelivingmachine02 crying hands mismatched_anatomy poison_joke.jpg


To tyle ode mnie, i raczej już dziś nic nie napiszę, chociaż... może? :D

Paapappapapa ;*
Madzia
Pokaż wszystkie (12) ›